Otevřít menu

Na úvodní stranu Místní knihovna Kobylí

facebook.com knihazknihovny.cz Magnesia Litera Babička a dědeček do školky Jihomoravský kraj knihovny.cz nejlepsiknihydetem.cz celeceskoctedetem.cz
Návštěv :
Celkem : 21192
Týden : 39
Dnes : 0
podrobnosti

Deskové, společenské a karetní hry ALBI

Registrovaným čtenářům  knihovny nabízíme novou zajímavou službu – půjčování deskových, karetních a společenských her od firmy ALBI domů. Hry si mohou zájemci půjčit na dobu 14 dní. 

Podmínky půjčování:  

Nové hry od ALBI 

VELBLOUDÍ DOSTIHY NA CESTU

2-6 hráčů, od 8 let, 30+ minut
Velbloudí dostihy na cestu - rodinná hra v cestovní verzi. V bláznivém závodě se velbloudi nosí vzájemně na zádech, zatímco vy sázíte na šampióna. Zatímco se velbloudi ženou přes písečné duny, vsaďte si na svého favorita a popohánějte jej. Kdo se zalekne fenka? A který velbloud osvěžen oázou dojede do cíle jako první?  

NEOBVYKLÍ PODEZŘELÍ

3-16 hráčů, od 14 let, 20+minut
Neobvyklí podezřelí - dokážete odhalit pachatele zločinu podle toho, jestli si čistí zuby nebo jestli poslouchá heavy metal? Párty hra, ve které se společně snažíte na základě indicií vybrat z dvanáctky podezřelých jednoho pachatele. Jeho totožnost však zná pouze jediný hráč a jeho nápovědy nemusí být vždy k užitku. 

OMINOES: KOSTKY BOHŮ

2-4 hráči, od 8 let, 15 minut
Kostky bohů - strategická hra, ve které se hráči snaží vytvářet souvislé plochy postupným pokládáním kostek se svým zvoleným symbolem. Cesta k úspěchu vede jedině přes strategické myšlení, chytré využívání speciálních symbolů na kostkách a nezbytnou špetku štěstí. Jednoduchá pravidla a svižná herní doba. 

OSTROV SKYE

2-5 hráčů, od 8 let, 60 minut
Ostrov Skye - staňte se králem skotského ostrova! Zajistěte si pořádný příjem, shromážděte stáda i loďstvo a triumfujte nad znepřátelenými klany. Rodinná strategická hra pro pokročilejší hráče, která částečně vychází z principu oblíbeného Carcassone. Na rozdíl od něj však vyžaduje hráčův smysl pro obchodování a strategii pro budování vlastního území. 

COSTA RICA

2-5 hráčů, od 8 let, 30+ minut
Costa Rica - kdo přinese z pralesa ty nejcennější fotografie a která expedice se vrátí domů s prázdnou? Svižná rodinná hra z prostředí Střední Ameriky, ve které se snažíte prozkoumat co nejvíce živočišných druhů a bránit se útokům tropických moskytů. Hra Costa Rica kombinuje riskování s logikou, kterou využijete především při plánování, kudy povedete expedici. Budete riskovat, nebo se spokojíte s málem? 

X BERE

2-4 hráči, od 8 let, 25 minut
X bere - Pozor na krávy! Chytrá karetní hra, která procvičuje logické myšlení. Hráči vykládají karty s čísly, které se poté podle několika pravidel přiřazují do jednotlivých řad. Kdo zahraje poslední kartu do příslušné řady, musí si celou řadu vzít.

Stavitelé velkých říší

Dominion Intriky je nová verze oblíbené strategické hry, která přináší do hry více interakce. Hráči budují své vlastní říše, staví vesnice, tržiště a hromadí majetek. Staňte se pány nejmocnějšího dominia!

Zarostlý elegán

Leo musí ke kadeřníkovi, protože přes hřívu sotva vidí. Jeho cesta se však může pořádně protáhnout. Dokáže se Leo díky Vaší paměti a, předvídavosti a spolupráci s dalšími hráči dostat do kadeřnictví než zavře?

Zvířecí šampión

Zajíc a Želva z Ezopovy bajky se spolu se lstivým lišákem, bázlivou ovečkou a strašlivým vlkem znovu rozhodnou změřit své síly! Kdo z nich se stane Vaším favoritem a komu budete naopak škodit?

Sýrový stratég

Vtipná karetní hra Krysí válka Vás zavede mezi znepřátelené krysí klany Eidamáků a Hermelínů, které spolu od nepaměti válčí. Dokážete přelstít svého protivníka a získat tak vítězství pro svého pána? Vzhůru do boje!

Realitní magnáti

Na prodej je napínavá rodinná hra, ve které se projeví Váš obchodní duch. Levně nakupujete, draze prodáváte a budujete své mocné impérium. Vyzkoušíte si, zda máte pevné nervy při dražení a zda dokážete odhadnout své soupeře! Vítejte na aukci nemovitostí!

Král slovních bitev

Quiddler je karetní hra, pro všechny, kteří rádi soutěží ve slovních bitvách. Vaší municí budou písmenka a slabiky a Vaším bojištěm stůl před Vámi.

Bitva mozkových závitů

Logická hra Cortex pro děti procvičuje paměť, pozornost, koordinaci, abstraktní myšlení a schopnost rozeznávat hmatem různé předměty nebo struktury. Cortex zapojí i ty části mozku, o kterých jste dosud neměli ponětí!

Osadníci z Katanu

Ubongo

Quarto

Panic Lab

V kostce! Zvířata

 

 

OBRÁZEK : deskovky.jpg

OBRÁZEK : plakat.jpg